Kategoriler {{item.CategoryName}} mdi-truck-check-outline Sipariş Takibi mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul mdi-lead-pencil Blog mdi-shield-check-outline Güven mdi-email Mesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) {{ basketErrorMessage }} SEPETİNİZ Sepetiniz boş {{item.productName}} Avantajlı set ürünü Hediye Renk: {{ item.color }} Dioptri: {{ item.power }} Add: {{ item.add }} Ax: {{ item.ax }} Cyl:{{ item.cyl }} BC: {{ item.bc }} Dia:{{ item.dia }} Renk: {{ item.color }} Barkod: {{ item.barcode }} {{ item.itemCount }} x {{item.itemPrice.toFixed(2)}} TL mdi-delete-outline SEPET ÖDEME mdi-menu mdi-account-circle-outline mdi-cart-outline mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul Blog Güven mdi-emailMesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-truck-check-outlineSipariş Takibi {{item.Name}} mdi-menu mdi-cart-outline{{ basketCount }}
Ana Sayfa mdi-chevron-right Blog mdi-chevron-right Lens Kullanımında Temizlik
TÜM SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA + VADE FARKSIZ 6 AYA VARAN TAKSİT

Lens Kullanımında Temizlik

KONTAKT LENS KULLANIMI

 1. Lens numaralarınız farklıysa önce sağ gözünüze lens takma alışkanlığını geliştiriniz.
 2. Lensi takmadan önce üzerinde yırtık veya benzeri birşey olup olmadığını kontrol ediniz. Hasarlanmış bir lensi asla kullanmayınız.
 3. Lensin tersyüz olup olmadığını kontrol ediniz.
 4. Lensi sağ parmağınızın ucuna koyunuz.
 5. Sağ elinizin orta parmağı ile alt göz kapağını aşağıya çekiniz.
 6. Sol elinizin işaret ve orta parmakları ile üst göz kapağını yukarı kaldırın ve lensi yavaşça gözünüzün üzerine yerleştiriniz.
 7. Göz kapaklarınızı yavaşça serbest bırakın ve göz kapaklarınızı lens gözünüze tam olarak oturuncaya kadar kırpınız.
 8. Sol gözünün için bu işlemlerin aynısını uygulayınız.

Not: Eğer bu yöntem size zor geliyorsa doktorunuza başvurarak sizin için daha kolay olan bir yöntem öğrenebilirsiniz. 

KONTAKT LENS TEMİZLİĞİ

Kontakt lens kullanımındaki en önemli konulardan biri temizliktir.

Bunun doğru yapılabilmesi için

 • Temiz eller
 • Temiz lens
 • Temiz lens kutusu

konularında öncelikle dikkat edilmelidir. 

Temiz eller için: Eller sabunlu suyla yıkanmalı, iyice durulanmalı ve lif bırakmayan bir havlu ile kurulanmalıdırlar. 

Dikkat: Lensi temizlemek için asla musluk suyu kullanmayınız, lensinize uygun solüsyonlar kullanınız. 

KONTAKT LENS BAKIMI

Lens çıkarıldıktan sonra üzerinde birikmiş olabilecek mukus, çeşitli salgılar ve birikintilerin çıkarılması için temizleme ve durulama yapılmalıdır (bu işlem piyasada bulunan durulama, dezenfeksiyon ve saklama özelliği olan solüsyonlar ile yapılabilir). 

Lens temizlendikten sonra özel kaplarına yerleştirilip üzerine dezenfektan solüsyon konularak en az solüsyonun dezenfeksiyon süresi kadar (4-6 saat arası) saklama kabında bekletilir. 

Eğer lensleri bir süre kullanmayacaksanız, kaplarında hiç açmamak koşulu ile kullanılan solüsyonun saklama özelliğine göre en fazla 7 gün bekletebilirsiniz. 

Kaptaki solüsyonu lensi taktıktan sonra boşaltınız ve yeniden lensleri koyduğunuzda yeni solüsyon koyarak dezenfekte ediniz.

LENS MARKALARI {{item.BrandName}} LENS KATEGORİLERİ Şeffaf Lens Renkli Lens Toric (Astigmatism) Lens Multi-Focal Lens Lens Solüsyonu Sert Lens Ürünleri Lens Aksesuarları LENS ÜRETİCİLER {{item.ManufacturerName}} ŞİRKETİMİZ Hakkımızda KVKK Bilgilendirme Metni Bize Ulaşın Orjinal Lens Garantisi Sık Sorulan Sorular Satış Sözleşmesi Gizlilik Politikası Çerez Politikası İade İşlemleri Click for International Orders Mobil Uygulamalarımız LENSAL HESABIM Üye Girişi Yeni Üyelik MÜŞTERİ HİZMETLERİ mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-emailMESAJ GÖNDERİN PAZARTESİ - CUMA | 9:00 -12:30 / 13:00 – 17:30 BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

NEXTPLUS ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

QNB Finansbank
IBAN: TR69 0011 1000 0000 0071 3445 12
İndirimlerden Haberdar Ol! KAYIT OL
2002 - 2023 LensAl.com® OPTİK | Optisyenlik Müessesesi Ruhsat No: Hazırlanıyor Kredi kartı ile ödeme