Kategoriler {{item.CategoryName}} mdi-truck-check-outline Sipariş Takibi mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul mdi-lead-pencil Blog mdi-shield-check-outline Güven mdi-email Mesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) {{ basketErrorMessage }} SEPETİNİZ Sepetiniz boş {{item.productName}} Avantajlı set ürünü Hediye Renk: {{ item.color }} Dioptri: {{ item.power }} Add: {{ item.add }} Ax: {{ item.ax }} Cyl:{{ item.cyl }} BC: {{ item.bc }} Dia:{{ item.dia }} Renk: {{ item.color }} Barkod: {{ item.barcode }} {{ item.itemCount }} x {{item.itemPrice.toFixed(2)}} TL mdi-delete-outline SEPET ÖDEME mdi-menu mdi-account-circle-outline mdi-cart-outline mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul Blog Güven mdi-emailMesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-truck-check-outlineSipariş Takibi {{item.Name}} mdi-menu mdi-cart-outline{{ basketCount }}
Ana Sayfa mdi-chevron-right Blog mdi-chevron-right Kontakt Lensler ve Bilgisayar
TÜM SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA + VADE FARKSIZ 6 AYA VARAN TAKSİT

Kontakt Lensler ve Bilgisayar

Kontakt Lensler ve Bilgisayar

?

Gün boyu bilgisayarda çalışmak gözlerinize büyük hasar verebilir. Bilgisayarın etkilerini azaltacak ve gözlerinizi bilgisayar karşısında dinç ve rahat tutacak bir lensin nasıl seçileceği hakkında ipuçlarını görebilirsiniz. 

Bilgisayar karşısında uzun zaman mı geçiriyorsunuz?

Sevseniz de sevmeseniz de bilgisayarlarımız hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Yılın 3,5 ayını bilgisayar monitörünün ya da TV ekranının karşısında geçirdiğimiz tahmin ediliyor.

Diğer bir yandan gün boyunca bir bilgisayar ekranına bakmak aşağıda örnekleri verilen göz ve görme ile ilgili sorunların artmasına neden olur: • Gözlerde kuruma ve tahriş olma
• Göz yorgunluğu
• Bulanık görme
• Gözlerde kızarıklık ve ışığa duyarlılık
• Baş ağrısı
• Boyun ve omuz ağrısı

Bilgisayarların gözümüzü yormasının nedeni nedir?

Doğru olmayan ya da olması gerektiğinden daha az sıklıkta göz kırpma

Göz kırpma, vücudun gözlerinizin temiz ve nemli kalmasını sağlayan gözyaşı bezini doğal yoldan takviye etme şeklidir. Göz kırpma gözyaşının gözünüze yayılmasını ve buna bağlı olarak gözünüzün devamlı nemli kalmasını sağlarken yabancı nesnelerin gözünüze girmesini ve tahriş etmesini önler.

Normalde her 5 saniyede bir göz kırparız (günde 11,000 defa). Fakat bilgisayarda çalışırken daha az sıklıkta göz kırparız ya da gözümüzü tam olarak kapatmayız. Bu konuda yapılan çalışmalar kırpmamız gerekenden 5 kat daha az göz kırptığımızı belirlemiştir.

Monitör kullanımı

Gözleriniz karakterlerin yoğun, siyah ve kesin çizgilerle belirlendiği basılı materyallerin çoğunda odaklanma sorunu yaşamaz. Fakat bir bilgisayar ekranındaki karakterler söz konusu zıtlığa ya da keskin hatlara sahip değildir.

Bu karakterler (pikseller) merkezde en parlaktır ve kenarlara doğru gidildikçe parlaklıkları azalır. Bu durum, gözün odağını korumasını ve söz konusu görüntülerin sabitlenmesini engeller.

Kontakt lens kullanırken bilgisayarda çalışmak

Kontakt lens kullanıyorsanız bilgisayarın etkisini daha fazla hissedebilirsiniz – daha az göz kırptığınızda lensinizin yüzeyi kuruyabilir ve belirgin bir rahatsızlık hissedersiniz.

Ama bu rahatsızlık hissine mahkum değilsiniz. Bilgisayarda çalışırken lensleriniz konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız nemi muhafaza edecek şekilde tasarlanmış ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS kullanın. Size pürüzsüz bir konfor hissi yaşatmak üzere tasarlanmıştır.

Bilgisayar kullanıcıları için ipuçları

Göz kamaştırıcı ışıklardan kaçının

Gölgesiz bir pencereye doğrudan bakmaktan kaçının – ekranınız ile arkasında alan arasındaki parlaklık farkı gözün yorulmasına ve rahatsız olmasına neden olabilir.

Daha sık göz kırpın

Gözlerin yeterli sıklıkta kırpılmaması bilgisayarda çalışırken ortaya çıkan göz kuruluğunun temel nedenidir. Sık göz kırpma lenslerinizi nemlendirir ve rahatsız olmanızı önler.

Kontakt lenslerinizi kontrol edin

ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS gibi nemi koruyan ve söz konusu etkileri minimize eden bir kontakt lens deneyin.

Monitörünüzü ayarlayın

Dümdüz baktığınızda önünüzü monitörün tam üzerinden görmelisiniz.

Ara verin

Her 20 dakikada bir 20 saniye mola verin. Gözlerinizi bulunduğunuz noktadan en az 6 metre uzaklığa odaklayın. Çeşitli mesafelerde bulunan nesnelere bakarken gözlerinizi hareket ettirin.

Kaynak: www.acuvue.com.tr

LENS MARKALARI {{item.BrandName}} LENS KATEGORİLERİ Şeffaf Lens Renkli Lens Toric (Astigmatism) Lens Multi-Focal Lens Lens Solüsyonu Sert Lens Ürünleri Lens Aksesuarları LENS ÜRETİCİLER {{item.ManufacturerName}} ŞİRKETİMİZ Hakkımızda KVKK Bilgilendirme Metni Bize Ulaşın Orjinal Lens Garantisi Sık Sorulan Sorular Satış Sözleşmesi Gizlilik Politikası Çerez Politikası İade İşlemleri Click for International Orders Mobil Uygulamalarımız LENSAL HESABIM Üye Girişi Yeni Üyelik MÜŞTERİ HİZMETLERİ mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-emailMESAJ GÖNDERİN PAZARTESİ - CUMA | 9:00 -12:30 / 13:00 – 17:30 BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

NEXTPLUS ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

QNB Finansbank
IBAN: TR69 0011 1000 0000 0071 3445 12
İndirimlerden Haberdar Ol! KAYIT OL
2002 - 2023 LensAl.com® OPTİK | Optisyenlik Müessesesi Ruhsat No: Hazırlanıyor Kredi kartı ile ödeme