Kategoriler {{item.CategoryName}} mdi-truck-check-outline Sipariş Takibi mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul mdi-lead-pencil Blog mdi-shield-check-outline Güven mdi-email Mesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) {{ basketErrorMessage }} SEPETİNİZ Sepetiniz boş {{item.productName}} Avantajlı set ürünü Hediye Renk: {{ item.color }} Dioptri: {{ item.power }} Add: {{ item.add }} Ax: {{ item.ax }} Cyl:{{ item.cyl }} BC: {{ item.bc }} Dia:{{ item.dia }} Renk: {{ item.color }} Barkod: {{ item.barcode }} {{ item.itemCount }} x {{item.itemPrice.toFixed(2)}} TL mdi-delete-outline SEPET ÖDEME mdi-menu mdi-account-circle-outline mdi-cart-outline mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul Blog Güven mdi-emailMesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-truck-check-outlineSipariş Takibi {{item.Name}} mdi-menu mdi-cart-outline{{ basketCount }}
Ana Sayfa mdi-chevron-right Blog mdi-chevron-right Gözleriniz İçin Zararlı 6 Alışkanlık
TÜM SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA + VADE FARKSIZ 6 AYA VARAN TAKSİT

Gözleriniz İçin Zararlı 6 Alışkanlık

1- Ekrana bakmak

Elektronik cihazların ekranlarından yansıyan mavi ışık, maküler dejenerasyona yol açarak gözlerinizi mahvediyor.

Dahası, ekrana gömülmüşken göz kırpma meselesini atlamak da ekrana bakma sendromu yaratabiliyor. Gözlerde kuruluk, acı ve yorgunluk oluşuyor.

Gözlerinizi koruyun: SUNY College of Optometry’den Mark Rosenfield, ekranla yüzünüzün arasında en az 40 cm mesafe koymanızı ve yazı boyutlarını büyütmenizi tavsiye ediyor.

2- Stres

Stres hormonu kortizol, retina işlevlerine zarar verebilir. Bu da sıvı birikimine bağlı olarak bulanık görme olarak tanımlanabilecek koriyo retinopati (CSCR) adlı ciddi bir rahatsızlığa yol açabilir.

Gözlerinizi koruyun: Egzersiz ve meditasyon, stresi hayatınızdan silebilir. Ya da müzik dinlemeyi deneyebilirsiniz. Birleşik Krallık’ta yapılan bir araştırmada, 1 saatlik bir canlı müzik organizasyonuna katılmanın kortizol seviyesini %25 oranında düşürdüğü belirlenmiş.

3- Yakından okumak

Telefon ya da kitap olabilir. Elinizdeki bir şeyi yüzünüze ne kadar yaklaştırırsanız, gözleriniz o kadar fazla çalışacaktır. Buna bağlı olarak göz küreniz uzayacak ve muhtemelen de miyop oluşacaktır.

Gözlerinizi koruyun:  20-20-20 kuralını deneyin. Her 20 dakikada bir mola verin, 20 feet (6 metre) uzaklıktaki bir cisme 20 saniye boyunca bakın. Eğer imkanınız varsa pencereden dışarı bakın. Uzaklara bakmak gözlerinizi rahatlatacaktır.

4- Sakarlık

Göze keskin olmayan bir cisimle yapılan darbeler (dirsek ya da serseri bir top olabilir), genç erkeklerde görme kaybına yol açan en yaygın etkenlerden birisi.

Gözlerinizi koruyun: Spor yaparken koruyucu gözlük kullanın. Gözlerinize darbe alırsanız ve görme alanınızda noktacıklar ya da kıvılcımlarla karşılaşırsanız, hemen acil servisin yolunu tutun.

5- Yeşil yapraklı sebzeleri tüketmemek

Yeşil yapraklı sebzelere sırtınızı dönerseniz, lütein ya da nitrat gibi besinlerden mahrum kalırsınız. Buna bağlı olarak da göz tansiyonu ya da sarı nokta hastalığı oluşabilir.

Gözlerinizi koruyun: Nitratlar, retinadaki kan akışını destekleyecektir. Yeni bir araştırmaya göre, günde 240 miligram nitrat (yaklaşık olarak 1 kap ıspanak) tüketmek, göz tansiyonu oluşumunu %30 oranında azaltabiliyor.

6- Fazla kilolar ve sigara içmek

Eğer sigara içiyorsanız ya da obezseniz, ya da sizde ikisi birden bulunuyorsa, göz tansiyonu, katarakt, sarı nokta hastalığı gibi riskleriniz %300 artıyor!

Gözlerinizi koruyun: Fazla kilolarınızdan ve sigara bağımlılığınızdan kurtulun. Yağlı balıklar, meyveler ve sebzelerden (özellikle de C vitamini ve çinko barındıran) bolca tüketmenin yoluna bakın.
LENS MARKALARI {{item.BrandName}} LENS KATEGORİLERİ Şeffaf Lens Renkli Lens Toric (Astigmatism) Lens Multi-Focal Lens Lens Solüsyonu Sert Lens Ürünleri Lens Aksesuarları LENS ÜRETİCİLER {{item.ManufacturerName}} ŞİRKETİMİZ Hakkımızda KVKK Bilgilendirme Metni Bize Ulaşın Orjinal Lens Garantisi Sık Sorulan Sorular Satış Sözleşmesi Gizlilik Politikası Çerez Politikası İade İşlemleri Click for International Orders Mobil Uygulamalarımız LENSAL HESABIM Üye Girişi Yeni Üyelik MÜŞTERİ HİZMETLERİ mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-emailMESAJ GÖNDERİN PAZARTESİ - CUMA | 9:00 -12:30 / 13:00 – 17:30 BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

NEXTPLUS ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

QNB Finansbank
IBAN: TR69 0011 1000 0000 0071 3445 12
İndirimlerden Haberdar Ol! KAYIT OL
2002 - 2024 LensAl.com® OPTİK | Optisyenlik Müessesesi Ruhsat No: Hazırlanıyor Kredi kartı ile ödeme